2 Mart 2017 Perşembe

Kendi Odasında Tek Başına Uyuyor- Lego Batman- Annemin Son Çılgınlıkları- Paten Öğreniyor

     8 Yıl 3 Ay sonunda kızım kendi odasında yatmaya başladı. Bu bizim için milat gibi birşey. Yıllardır denemediğimiz yöntem kalmamıştı ve sonunda başardı, evet kendi başardı, biraz gazla kendisi kabul etti. Hediyesi paten teşvikiyle :)) **Bu ayrı bir post konusu olacak kadar önemli bizim için. Belki aynı durumda olupta çare bulamayanlara da yol gösterici olabilir**     Hafta sonunu hem solfej, hem de ingilizce kursu alınca, tüm hafta sonunun bölünmesi rahatsızlığıyla solfeji hafta içine aldık rahatladık.
     Böylelikle gezip tozmaya, sinema tiyatro vs. zaman kalmış oldu.

                            Geçtiğimiz hafta Batman  sinema filmine gittik, ben çok sıkılsam da kızım ilgiyle izledi. O hafta sonu anne&kız günü yapmıştık. Alışveriş, yemek, oyun alanları, sinema ve AVM kapanana kadar gezmece.

         Yine hafta sonu 'Annemin Son Çılgınlıkları' adlı tiyatro oyununu izledik Şinasi Sahnesi nde. Çok beğendik hepimiz. Bu aralar hafta sonunda olacak Bale gösterisine yer bulamıyorum. Kızım merakla her hafta sonu soruyor bilet buldun mu diye?

1.Dönem Karnesi Ve Kaçamak

     2  ay oluyor nerdeyse, elim varmadı birtürlü yazmaya. Fotolarla donatmayınca yazdıklarımı, eksik hissediyorum nedense. Üşendiğim şeyse fotoğrafları bilgisayara aktarmaktı.
     Koooskocaman zaman diliminde, 1. dönem karnesini aldı kızım. Tatilin bir kısmını babasıyla, kalan kısmını da hepberaber geçirdik. Ufak bir kaçamak yaptık ailece. Aklımızda olan Kuzey bölgesi gezisini, kızım Güney bölgesine çevirdi 'ne olursunuuuuz' diyerek :)

                                                                    (Mutlu Prenses)

                     Yukardaki tatlı şey yeğenimin kedisi, Eylül ayları gibi yavruladığında, biri bizim olacak kısmetse. Kızım dört gözle bekliyor kedisini, hergün ona vereceği yeni bir isimle geliyor eve...)
                      Birkaç büyük poşet portakal, limonla ayrıldık o güzel yerlerden... Tadı damağımda...                                             Sevdiklerimizi ziyaret etmeden dönemezdik...
     Kafa dinledik, birbirimizle sınırsız vakit geçirdik. Ödev, işe yetişme telaşı olmadan geçirdik bir haftayı.

***Yalnız K.Deniz aklımın köşesinde...dürtüp duruyor beni, bakalım ne olacak :)
***Sonraki post yeni gelişmelere gebe...