8 Kasım 2013 Cuma

İlk 3D Sinema Deneyimi

Aklımın bir köşesinde, daha önce de sinemaya götürdük, ancak pek beğenmedi ve uyukladık, sanki 2.yarısında da çıktık...gibi bir düşünce var ama yok yaaa diyorum sonra, sadece Leyla Gencer Sahnesinde Çocuk Müzikaline götürmüştük, çokta beğenmişti, hatta Zeynep Duru da vardı diyorum. Belkide kendi sinema anımı hatırlıyorumdur :))) Yaşlanıyorum ben galiba :)))
İnanılmaz heyecanlandı sinemaya gideceği için. Baktık araştırdık, gösterimde olan tek çocuk filmi Çılgın Hırsız dı. Girmeden anlattım, 3D gözlüğü vs. Koca bir kova mısır patlağı ve meyve sularımızı alıp, filme girmeden başladık yiyip içmeye :)) aşkım AVM. de bekledi bizi. Ana-kız sinema keyfi yapmakta çok güzelmiş, dilerim genç kız olduğunda da böyle birlikte takılırız, hatta hayal bile ettim o günleri beklerken.
İçeri girince gözlüğümüzü taktık, bu çok büyük diye epey söylendi. Sonradan öğrendim ki, çocuklar için küçük gözlüklerde varmış, biz kör cahil olunca sorup istemeyi akıl edemedik tabi :(
Tarihe not düşmek lazım; ilk 3D sinema deneyimi 29 Ekim 2013 te, yani tam 5 yaşındayken oldu. Tamam biz biraz geç kaldık, çünkü anne-baba sinemadan pek hoşlanmıyor malesef. Karanlıkta, 2-3 saatimi koltuğa çakılı vaziyette, hareketsiz geçirmek bana göre değil. Çok sıkılıyorum ben otururken, uykum geliyor. Kızmayın sinema severler bana, ben illa kıpırdayıp hareket edicem, yürümem lazım hep :))) çok sevdi sinema işini, hem de tahminimden çok, mısır kovasını önüne alıp, öyle bir daldıki filme...ilk yarıda koca kova yarıya inmişti nerdeyse, heyecandan hepsini yemiş :))) Hele o kahkahaları yok mu? kulaklarımda halen sesi, deli kız...nasıl eğlendi, yorumlar yaptı, önümüze kadar gelen karakterlerle çok eğlendi...binlere bayıldı :))) Ben bir ara uyuyayım dedim, baktım kızıma ayıp olucak, yorum yapıyor, benim gözüm kapalıyken kaçırdıklarımı soruyor, eksik kalmayayım, paylaşalım diyerek açtım gözümü, birlikte izledik kuzumla :)
Çıkışta heyecanla babasına anlattı filmi, yine gidelim diye de tambihledi bizi ama Pamuk Prenses e gidelim istiyor bu seferinde. Karnımızı doyurduk film sonrası, bol bol foto çektik beraber :)Cahillikten yaptığım birdiğer yanlışta, film çıkışı, elinde gözlük dolu kutuyla bekleyen adama, gözlüklerimizi vermemdi :)) Parayla aldık biz onları, vermek zorunda değilmişiz. Birdaha aklımda olsun bu :)))
NOT: Bu instagram yüzünden fotolarım hep bölündü, ne güzel bir foto çekmiştim diyorum ama hep cepten çektiğimi farkediyorum, buraya atamıyorum onları. Hatta en güzellerini cepten çekiyorum ki, instagram da yayınlayabilmek için.
Yukarıda gördüğünüz şaheser ve komik kaktüsün tüm hakları benim değil elbette :))) Face de gördüm, birileri yayınlamış, benim de işyerimde bilgisayarın radyasyonunu alsın diye çok zaman önce alıp koyduğum, sonraları düşünce elime battığından saksının köşesine atıp unuttuğum, face de kaktüse takılan gözlerden ilham alarak gerçekleştirdiğim ''sonbahar da koca gözlü kaktüsle aşk'' adlı eserim :))) Umarım beğenmişsinizdir :)))
Kuzum dedesiyle :) Allah ayırmasın,Amiin :)

6 yorum:

Kız Kardeş Derya dedi ki...

Ilk kez sinemaya 7-8 yasimda gitmistm bana gore Naz sansli :) ilk sinema heyecanimi hatirladim ey gidi umarim hep boyle anneli kizli zamanlariniz olur..kaktuse bayildim ama dede-torun fotosuna ayri bayildim Allah ayirmasin..

Naz'ın Annesi dedi ki...

Derya cım,sen de bana göre çok şanslıymışsın,yaklaşık 17 yaşlarda gittim ben ilk sinemaya :)))
İnşallah canım,çok şeyler paylaşmak istiyorum kuzumla :)
Amiin,öptüm çok :)

GÜZİN İNCE dedi ki...

Ay ne güzel ya ana kız takılmışsınız bende görecekmiyim o günleri acaba:) dede torun muhteşem gözüküyorlar

Naz'ın Annesi dedi ki...

Göreceksin tabi Güzin cim :) Öyle keyifliki ana-kız takılması,ilerde arkadaşım olacak dediğim kızım, şimdiden sohbet edebildiğim, gezerken zevk aldığım oldu :)
Çok tşkler :)
sevgiler...

Ada ve biz(ama ıssız değiliz) dedi ki...

Ana kız takılmak ta ayrı bir güzel ne kadar iyi yapmışsınız demek Naz çok sevdi çılgın hırsızları Ada da cok gitmek istiyor bizimde ilk sinemamız uçaklar.Naz ın pozlar yine harika çok öpüyorum güzel ana kızı:)

Naz'ın Annesi dedi ki...

Mutlaka gidin Öznur cum, NAz çok kahkaha attı filmde :))ben de o gülüyor diye güldüm :))öptüm sizi :)