9 Ekim 2009 Cuma

UNUTMADAN :)


Artık eskisi gibi günü gününe yazamıyorum yaşananları.Yazın fazla izin kullanmanın dezavantajı bu.İşler ofiste öyle bir birikmişki, ara verene aşkolsun. Akşam zaten mümkün değil laptopun başına geçmek.Bensiz durmuyorsun,seninle yazmamda mümkün değil.

*Ancak şimdi biraz fırsat varken yazayım dedim.Ama aradan zaman geçince olayın özü kalıyor sadece yazacak...
*Geceleri sabaha kadar nöbet devam ediyor,kısa bir süre düzelmişti uykuların.Hatta bazen gece uyanıyor ve oyun oynamak istiyorsun :) Uyumamak için direniyorsun.Bende leyla misali sürünüyorum uykusuzluktan.Kusmaların azaldı biraz ama genelde günde 1 kusuyorsun.Allah kurtarsın senide benide bu illetten....AMİİİİİİİİİİİİİİN....Bir haftadır tıpış tıpış yürüyorsun.9 aylıkken başladın 10-15 adım atmaya,uzun zamandırda koltuk kenarlarından tutunup yürüyordun,hatta çok komik ; sürünmeyi öğrendin yürüdükten sonra :) Acayip te hızlı sürünüyordun kuzucum.Minicik birşey yerde seri şekilde hareket ediyor....
*Ara sıra dişlerin çok kaşınınca elini ağzına sokuyorsun(doğduğundan bu yana ellerini ağzına almadığından,buda yeni bir gelişme)Bende eline meyve veya sebze veriyorum emersin diye ama nafile onları ağzına bile sokmuyorsun.Oynayıp atıyorsun yere hemen.Ama bizim elimizde meyve yediğimizi görürsen sende yalıyorsun şapır şupur...Pütürlü gıda yemiyorsun halen.ne yapacağım diye düşünmüyorum aslında bir şekilde yersin zamanı gelince.Zaten kusuyorsun,birde pütürlü yediricem diye kusturamam.11 ay bitiminden 3 gün sonra anneannen sağlık ocağına götürmüş seni.Boyun 70,5 cm. kilon 7800 gr. imiş.Ayına göre çok düşük ama düzenli olarak kilo alman sevindirici.Pıtırcık kızım,minik kızım, tanıdıklar seni çekirdek,mercimek gibi minik olan şeylere benzeterek seviyorlar,bende çok gülüyorum,öyle şirinsinki.
*Bu arada yatağını değiştirmeye karar verdik babişinle.Şuanki yatağını bizim yatak odamıza göre almıştık küçücük. 3.ayında odanı ayırınca,yatak çok küçük kaldı orda.Heleki aldığımız yerin eski yatağı alıp yenisini verdiğini(tabi üstüne para verdi yine anneannen)duyunca değiştirmeye karar verdik.Gittik beğendik,üzerine mama sandalyeni(pek kullanamadık doğrusu,çok büyüktü senin için) ve araba koltuğunuda(iyice küçüldü) veriyoruz. Bunu yapalı 20 günü geçti,birtürlü yeni yatak gelmedi.Bekliyoruz bakalım,gelince resimliyecem tabi.
Doğum gününe çok az kaldı,bizde güzel bir parti yapalım dedik babişinle.Ayrıca İstanbuldan Derya ve Nezaket teyzenlerinde geleceğini duyunca daha büyük bir parti olmasını istedik.Hayırlısı...
*Artık hiç hazır mama yedirmiyorum sana,bu nedenle aldığın aylık kilo miktarında arttı.
*Gece biberon mamana yavaş yavaş süt katıyorum ki alışasın.Henüz bir itirazın olmadı maşallah.
*Cümle kurmaya bile başladın bebeğim.

Unutmadan diyorum ama Hatice ablanın bize verdiği ziyafeti atlıyordum az kalsın,hemde ne ziyafet,birtek kuş sütü kuru üzüm eksik.Yusuf abin Hatice ablanın hazırladığı malzemeleri harmanlayıp yoğurdu ve bize çiğköfte partisi düzenlediler.Tabi diğer hazırlıkları saymıyorum bile.Yusuf abin sağolsun seninle çok ilgilendi,çokta iyi anlaştınız abinle,sayesinde bende rahat muhabbet ettim.Ellerine sağlık hepsinin çok güzel ağırlandık,teşekkür ediyoruz.


Hiç yorum yok: